en_GBpl_PL

Warsztaty Noworoczne
4.01.2020, Warszawa

A co gdyby planowanie noworoczne było lekkie a wdrażanie przyjemne?

Czasami nie zabieramy się już do tworzenia planów noworocznych. Nie dlatego, iż posiadanie planów uważamy za mało sensowne, lecz bo próbowałyśmy tak wiele razy. Koszty irytacji na samą siebie, że nie dotrzymuję własnych planów są tak wysokie, iż wolę już nie zabierać się do tego w ogóle. A co jeśli przegląd tego, co osiągnęłam i tego, co zaniechałam w mijającym roku nie musiałby wiązać się z poczuciem winy i niezadowoleniem? Co jeśli realizacji postanowień towarzyszyłaby lekkość i wsparcie?

Rezygnując z podsumowań tracimy szansę przyjrzenia się – z perspektywy obserwatora – mechanizmom, które nami kierują, schematom, w które popadamy, przekonaniom, które nas wspierają i które ciągną w dół. Warsztaty noworoczne są zaproszeniem, aby odbyć podróż wstecz, ale nie samej, lecz w towarzystwie innych podróżujących.

Wdrażanie tego, co postanowiłam, może wydawać się ciężkie, bo kierunek planowania narzuca nam rozum. A następnie poczucie winy wzywa do egzekwowania. A co, jeśliby zaprosić inne wymiary do planowania – oprócz rozumu, również emocje, również ciało, również wszystko inne, co może wspierać mnie w mojej podróży, a jest większe niż ja sama?

Przeglądanie tego co było i planowanie tego, co chcę i pragnę, może być szansą na zintegrowanie ważnej wiedzy o świecie. Możliwością wejścia na spiralę wznoszącą, zamiast poczucia zjeżdżania w dół w nieznaną przepaść. Przeglądanie i planowanie to stary rytuał, wykorzystywany w różnych miejscach na Ziemi. Pozwoliliśmy tylko nowoczesnemu mechanizmom stawiania sobie wymogów obedrzeć go z mocy i uroków.

Zapraszam na Warsztaty Noworoczne, które odbędą się w sobotę, 4 stycznia 2020 roku, Warszawa, Aleje Jerozolimskie 155/68, godz. 9.30-17.30.

https://www.facebook.com/events/2204740426484598/
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych